چه کسی طراح گرافیست یا Graphic Designer میباشد ؟

از سال 1985 که رسما شغلی بنام طراح گرافیست یا Graphic Designer پا به عرصه حضور در دنیای تبلیغات و طراحی گذاشت تکامل زیادی نیز حاصل کرده است که امروزه به عنوان یکی از مهمترین مشاغل موجود در جهان Digital Arts فعال میباشد.

توجه داشته باشیم که بصورت استاندارد و بین المللی Graphic Designer به کسی گفته میشود که علاوه بر داشتن اطلاعات کافی از اصول اولیه طراحی و نقاشی که در غرب به عنوان دروس Basic Layout شناخته میشود تسلط مطلق و حرفه ای به نرم افزارهای زیر داشته باشد.

1-Adobe Illustrator
2-Adobe Photoshop
3-Adobe In-Design
4-Quark Xpress
5-Principles of Typography
6-Colors Harmony
7-Layout Design

پس توجه داشته باشیم کسی که فقط به عنوان مثال Photoshop را میداند طراح گرافیست نمیباشد و به همین خاطر است که طرح نهائی آن پخته و کامل نمیباشد.پس تلاش کنید این علم زیبا و پولساز را بصورت کامل و استاندارد یاد بگیرید و همچنین بدانید که نقش هر نرم افزار در تکمیل بخشی از کار شما چیست.

/ 2 نظر / 130 بازدید
سيد امير بابک تيموريان

با سلام خدمت استاد بزرگ خودم فرید خان قاسم اسد بزرگوار استاد دلم تنگ شده واسه کلاسهاتون.باور کنید اگر ایران بیایید و هر کلاسی بذارید من حتماَ ثبت نام میکنم چون میخوام از وجود خودتون فیض ببرم. در هر صورت همیشه ارادتمند اساتید خودم بخصوص شخص شما بوده ام و خواهم بود. یا علی

نظری

سلام استاد: شاد و پاینده باشید. اگر اجازه دهید آدرس بلاگ شما رو لینک در بلاگم می کنم.